Czysty syfon jest ważny

Syfon jest jednym z elementów odpływu wody z umywalek, wanien, brodzików i muszli oraz bidetów. Jego specjalna konstrukcja sprawia, że nieprzyjemne zapachy z kanalizacji nie przedostają się do powietrza. Ze względu na to, że syfon jest ukryty przed naszym wzrokiem, najczęściej nie poświęcamy mu zbytniej uwagi. A to poważny błąd.

Pozostawienie syfonu samemu sobie może sprawić, że z czasem wypełnia się brudem, co prowadzi do jego niedrożności. Osady z mydła, włosy i resztki naskórka – to oczywiście nic przyjemnego. Tym bardziej, jeśli będziemy musieli się zmierzyć z ręcznym oczyszczeniem syfonu. Co robić, aby do takiej sytuacji nie być zmuszonym? Jest kilka rzeczy, do których można się stosować.

  • Regularnie stosuj udrażniacz do rur – to specjalny preparat, którego działanie polega na rozpuszczaniu zanieczyszczeń. Stosowanie takiego preparatu chroni również syfon przed osadzaniem się nowych zabrudzeń, wydłużając okres pomiędzy kolejnym wlaniem środka.
  • Rozsądnie korzystaj z łazienki – uważając na to co spłukujesz w odpływie. Jeśli kąpiesz się z użyciem mydła, pamiętaj aby zawsze dokładnie i obficie spłukać osad ciepłą wodą.
  • Nie wrzucaj do syfonu resztek gąbek, kłębków włosów ani żądnych innych rzeczy, które będą się w nim odkładały i blokowały przepływ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *