Jak dbać o syfon?

Zauważyłeś że woda z umywalki lub z wanny lub brodzika coraz wolniej spływa? Jedną z najprawdopodobniejszych przyczyn będzie zatkany syfon. Syfon to część układu odpływowego, który ma na celu zabezpieczenie pomieszczenia przed przykrymi zapachami z kanalizacji. Syfon ma kształt litery U. W jego dolnej części znajduje się woda, tworząca naturalną barierę dla zapachów. Niestety, w tym miejscu zbierają się również zanieczyszczenia stałe. Osad mydlany, włosy, naskórek i wiele innych. Duże nagromadzenie się tych zanieczyszczeń sprawia, że po pewnym czasie odpływ przestaje być drożny. Jak się przed tym zabezpieczyć?

Stosuj środki do udrażniania rur 

Najlepiej raz w tygodniu wsypuj do odpływu specjalny preparat do udrażniania rur. Zanim jednak to zrobisz, zapoznaj się z instrukcją producenta. Pamiętaj, że w większości przypadków takie preparaty nie powinny być wykorzystywane do rur aluminiowych

Nie spłukuj włosów do odpływu

Oczywiście, nie zawsze można wyeliminować sytuację, że włosy będą spłukiwane do odpływu. Jeśli jednak masz taką możliwość, nie rób tego. Włosy stanowią główną przyczynę zatykania odpływów. Tworzą z innymi zanieczyszczeniami duże kłęby, trudne do usunięcia.

Po kąpieli spłucz wannę obficie wodą

Kiedy zakończysz kąpiel, spłucz wannę lub brodzik dużą ilością czystej wody. Pozwól aby wypłukała ona z syfonu wszelkie zanieczyszczenia. Robiąc tak na bieżąco, sprawisz że problem z drożnym odpływem nie pojawi się jeszcze przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *