Jak sprzątać łazienkę

Odwieczny temat dla każdej osoby, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku w publicznej łazience. Jak należy ją sprzątać  z jaką częstotliwością, aby zawsze panował w niej porządek?

  • Jak często – przeprowadzanie dyżuru co godzinę to niezbędne minimum, jakie trzeba wykonać. Jeśli łazienka nie była używana od poprzedniego sprzątania, nie ma konieczności jej czyścić. Jeśli jednak ruch panuje w niej duży, sprzątanie należy wykonywać nawet co 30 minut.
  • Co sprzątać – pierwszą rzeczą, którą należy dokładnie wysprzątać są miski ustępowe oraz bidety. Do tego celu wykorzystuje się specjalne środki czyszczące. Prace powinny być przeprowadzone z użyciem odzieży ochronnej oraz przy dobrej wentylacji pomieszczeń. Kolejnym etapem jest dezynfekcja umywalek oraz armatury. Osady z mydła, zacieki – czyszczenie tych elementów najlepiej wykonywać przy pomocy jednorazowych ściereczek lub ręczników papierowych.
  • Mycie podłóg – ostatnim elementem sprzątania łazienki są podłogi. Należy zostawić je na sam koniec sprzątania, z tego powodu że podczas mycia w/w elementów, można podłogi ponownie zanieczyścić. Korzystanie ze specjalnych mopów przyspiesza mycie płaskich powierzchni, a jednocześnie sprawia że jest ono dokładniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *