Łazienka w stylu rustykalnym

Styl rustykalny charakteryzuje się swojskością i naturalnością. Sprawia to że najchętniej jest wybierany przez osoby ceniące kontakt z przyrodą, ekologiczne materiały, a także emanujące od nich ciepło i prostotę.

Zaprojektowanie i zbudowanie łazienki w stylu rustykalnym jest znacznie prostsze niż może się wydawać. Wykorzystując impregnowane drewno dębu i umiejętnie łącząc go z naturalnym kamieniem, na przykład marmurem, można uzyskać naprawdę ciekawe efekty wizualne, oraz użytkowe. Aby jeszcze bardziej zbudować ciepły, rustykalny nastrój, warto zadbać o detale. Oświetlenie zamknięte w drewnianych oprawach, a także dopasowane kolorystycznie dodatki – beżowe ręczniki i szlafroki.

Pamiętajmy jednak o tym, że zbytnia monotonia kolorów może wywoływać uczucie zmęczenia, za każdym razem kiedy będziemy korzystać z takiej łazienki. By do tego nie doprowadzić, należy złamać odcienie drewna innymi, kontrastującymi kolorami. Do tego celu wykorzystujemy klasycznie białe umywalki, a także akcesoria łazienkowe – pojemniki na mydło, kubeczki i inne. Wśród nich powinien znaleźć się wazonik. Posłuży do umieszczenia w nim czegoś zielonego i żywego, na przykład bambusa. Doda ona rustykalnej łazience klimatu, a także okaże się stylowym dodatkiem, zdradzającym nasze zamiłowanie do ciekawych projektów, czerpiących wszystko co najlepsze z otaczającego nas świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *