Metalowe akcesoria do łazienki

Aby łazienka była wygodna i funkcjonalna, powinniśmy zadbać o to, by pojawiły się w niej niezbędne akcesoria. Akcesoria te najczęściej wykonane są z metalu i z znacznym stopniu ułatwiają codzienne korzystanie z tego pomieszczenia.

Haczyki na ręczniki do rąk

Niewielkie metalowe haczyki, mogące występować pojedynczo lub jako podwójne, potrójne lub poczwórne. Służą do odwieszania małych ręczników do rąk, dlatego ich miejsce powinno znajdować się tuż przy umywalce. Warto zwrócić uwagę na to, jak jest zakończona górna część haczyka, ponieważ ma to duży wpływ na łatwość odwieszania ręcznika i to, czy nie będzie się zsuwał.

Wieszak na ręczniki kąpielowe

Duże i ciężkie ręczniki kąpielowe wymagają odpowiednio solidnych uchwytów. Najczęściej występują w postaci okrągłych lub podłużnych wieszaków, zazwyczaj na regulowanym ramieniu. Miejsce takiego wieszaka powinno znajdować się blisko wanny lub kabiny prysznicowej, aby ręcznik zawsze był pod ręką.

Uchwyt na papier toaletowy

Wbrew pozorom nie łatwo wybrać taki, który będzie najlepszy. Wiele zależy do sposobu, w jaki papier toaletowy ma być zakładany na pałąk. Niektóre z uchwytów mają skomplikowaną budowę, co znacznie utrudnia szybkie uzupełnienie papieru. Wybierając taki zasobnik, warto zdecydować się na uchwyt z klapką, który chroni papier przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami.

Pozostałe akcesoria

Inne, nieco mniej ważne akcesoria to uchwyt na kubek do mycia zębów, mydelniczka, a także uchwyt na szczotkę WC. W zestawach może również występować dopasowana stylistycznie półka pod lustro z metalowymi okuciami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *