Naprawa pękniętego brodzika

Łazienka z kabiną prysznicową to wygoda. Szybka kąpiel, oszczędność czasu, maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Ale taka łazienka może być również kłopotem, wymagającym przeprowadzenia mniejszych lub większych remontów. Szczególnie wtedy, jeśli kabina prysznicowa wyposażona jest w akrylowy brodzik, który właśnie nam pękł. Niestety, ale takie przypadki również się zdarzają. Jak można sobie z takim uszkodzeniem poradzić? Czy konieczny jest kompletny demontaż brodzika?

Na szczęście nie.

Do naprawy będziesz potrzebował akrylowej masy klejącej, która występuje w sprzedaży wraz z utwardzaczem. Obie substancje należy ze sobą wymieszać w takich proporcjach, jak podaje producent. Nie należy jednorazowo mieszać większej ilości, niż jesteś w stanie zużyć. Następnie należy poszerzyć pęknięcia, na przykład pilnikiem, dokładnie usunąć z nich kurz, odtłuścić i poczekać aż do całkowitego wyschnięcia.

W poszerzone szczeliny wciskamy masę klejącą, wykorzystując do tego elastyczną szpachelkę. Taka metoda naprawy dobrze się sprawdza do płaskich i podłużnych pęknięć. Przy większych uszkodzeniach, na przykład dziur – należy dodatkowo zastosować specjalne wzmocnienia od spodu  brodzika – jak siatka. Miejsce to należy również podeprzeć drewnianym klockiem, aby nie uginąło się pod naszym ciężarem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *