Nowoczesny łazienkowy minimalizm

Patrząc na współcześnie projektowane łazienki, można zauważyć że w niczym nie przypominają dawnych projektów. Żywe i odważne kolory, proste krawędzie i nieskomplikowane formy, a do tego stylistyczne uporządkowanie, nawiązujące do reszty wyposażenia domu lub mieszkania.

Chętnie do tej pory stosowane plastikowe półeczki, wielokolorowe bibeloty (mydelniczki, kubeczki, pojemniki na mydło w płynie, samoprzylepne haczyki na ręczniki itp.) odeszły w niepamięć. Teraz w łazienkach wszystko musi mieć swoje miejsce. I pozostawać nie w zasięgu wzroku, ale w zasięgu ręki, schowane bezpiecznie w szafkach. Oprócz eleganckiego, schludnego wyglądu łazienki, ma to dodatkową zaletę – pozwala utrzymać te przedmioty w higienicznej czystości.

Jednak to nie jedyna zmiana, która dokonała się na przestrzeni lat. Dzisiejsze prywatne łazienki coraz częściej są otwarte na resztę mieszkania. Zastosowanie mebli łazienkowych w podobnym stylu co reszta, płynnie łączy część mieszkalną i łazienkową, tworząc wygodną w użytkowaniu, harmonijną przestrzeń.

Zapyta ktoś „czy w nowoczesnej łazience nie ma miejsca na prywatność”?

Oczywiście że jest. Rozwiązaniem dla zapewniania dyskrecji podczas korzystania toalety i kąpieli jest zastosowanie murowanych i szklanych ścianek działowych. Dzięki nim, nowoczesny styl przenika się z komfortem psychicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *