Urządzamy małą łazienkę w bloku

Wiele osób boryka się z problemem łazienki w bloku. Niektóre osoby mają tak małą łazienkę, że normalnych rozmiarów wanna nie jest w stanie się tam zmieścić.  Na pewno w takiej sytuacji warto w bardzo dokładny sposób sobie przemyśleć, co ma być w łazience i jak to ma być rozmieszczone. Tylko w takiej sytuacji nie popełnimy błędu i wszystko będzie tak jak tego oczekiwaliśmy. Remont nie jest tani, dlatego byłoby dobrze gdyby wszystko do siebie pasowało. Wanna bez względu na to, jaki wybierzemy projekt w takiej łazience się nie zmieści. Dzisiaj mało, kto korzysta z wanny, ponieważ woda i ścieki są drogie, a do tego dochodzi czas. Napełnienie wanny zajmuje mnóstwo czasu, dlatego można to zrobić raz na miesiąc, a może nawet i rzadziej. Lepiej będzie zastąpić wannę kabiną prysznicową z głębokim brodzikiem.

Inne rozwiązania do łazienki

Jeśli pozbędziemy się wanny to automatycznie zrobi nam się więcej miejsca, można w tym miejscu postawić pralkę. Nie kupujemy wszystkiego w bardzo dużych rozmiarach jak chociażby lustro, bo będzie to źle wyglądało. Wszystko rozmiarowo ma pasować do łazienki, bo wtedy całość będzie się komponowała o wiele lepiej. Na podłodze i ścianach najlepiej będzie postawić na standard, czyli na płytki. Można również na suficie zrobić płytki, ale to już będzie zależne od tego, jaką mamy koncepcje. Łazienka powinna być bardzo widna, dlatego skupmy się na tym żeby miała przynajmniej dwa punkty świetlne, a wtedy czy golenie czy malowanie się przy lustrze będzie o wiele łatwiejsze.

4 thoughts on “Urządzamy małą łazienkę w bloku”

  1. Zastosowałam się do tych porad i pozbyłam się z łazienki wanny. Nie sądziłam, że można tak dużo miejsca uzyskać. Szkoda, że wcześniej się za to nie wzięłam, bo miałabym miejsce na pralkę i na kosz na brudne ubrania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *