Ogrzewanie łazienki

Łazienka zaliczana do pomieszczeń mokrych, jest bardzo mocno narażona na problem wilgoci i rozwijającego się grzyba oraz pleśni. Sprzyjają temu niskie temperatury i kiepska wentylacja. Z tego powodu nie można zapominać o konieczności zapewnienia ogrzewania w łazience. Jest kilka dostępnych wariantów, które powinniśmy brać pod uwagę.

Ogrzewanie podłogowe – ma postać płaskich mat grzewczych. Maty są rozwijane na betonowej, zaizolowanej wylewce. Następnie umieszcza się na matach warstwę wyrównującą, a następnie właściwe wykończenie podłogi – płytki ceramiczne. To bardzo wygodne rozwiązanie do łazienek, które sprawia że podłoga jest przyjemnie ciepła. Przyspiesza to również czas jej schnięcia, kiedy zostanie zawilgocona.

Ogrzewanie ścienne – najczęściej dostępne w postaci grzejników drabinek. Pełnią one dwie funkcje. Przede wszystkim mają na celu ogrzewanie pomieszczenia, ale również sprawiają, że można na nich odwiesić mokre ręczniki do wyschnięcia. Grzejniki takie mogą przybierać różne formy, od prostych kształtów poprzez modernistyczne dzieła sztuki, oferowane w kolorach innych niż typowy biały.

Nadmuchy – ostatnia forma ogrzewania łazienek to specjalne kanały nadmuchowe, z których będzie się wydostawało ciepłe powietrze. Rozwiązanie to jest wygodne i skuteczne, ale wymaga odpowiedniego przygotowania całej instalacji ogrzewania. W polskich warunkach w dalszym ciągu jest rzadko spotykane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *