Oświetlenie do łazienki

W łazience światło odgrywa decydującą rolę. Bez prawidłowo dobranego światła, niemożliwe jest uczynienie korzystania z łazienki wygodnym i bezpiecznym. Prezentujemy kilka najlepszych źródeł światła, które idealnie sprawdzają się w łazience.

  • Żarówki LED – najlepszy wybór do łazienek, w których światło jest włączone przez długi czas. Niski pobór prądu, mocne, jasne światło i brak nagrzewania się oprawy. Dzięki temu łazienka staje się nie tylko jasna, ale również bezpieczna. Rozgrzana oprawka żarówki w kontakcie z parą wodną, może ulec pęknięciu. W żarówkach LED to ryzyko nie występuje.

  • Żarówki energooszczędne – polecane są do łazienek w domach i mieszkaniach. Zaletą jest niska cena zakupu i niski pobór prądu. Wadą jest długi czas nagrzewania się żarówki, konieczny do tego, aby zaczęła ona świecić swoim pełnym, mocnym światłem.
  • Żarówki tradycyjne z pręcikiem – klasyczne żarówki są najtańszą formą oświetlenia łazienki i wbrew pozorom, nie tak złą jak może się wydawać. Ich zaletą jest bardzo szybki czas rozgrzania. Natychmiast po zapaleniu uzyskują swoją 100% intensywność. Z uwagi na to, są polecanym wyborem do łazienek, do których wchodzi się na krótki czas – zbyt krótki, aby żarówki energooszczędne się rozgrzały, a zakup droższej żarówki LED mógł się zwrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *