Promienniki podczerwieni do łazienki

Spośród wszystkich dostępnych sposób ogrzewania łazienek, promienniki podczerwieni są jednymi z najchętniej wybieranych. Dlaczego? Powodów jest przynajmniej kilka. Przede wszystkim jest to rozwiązanie nowoczesne i bezpieczne, zasilane energią elektryczną, występującą w każdej łazience. Poza tym, promienniki mogą być montowane w każdym dowolnym miejscu – pod sufitem, na ścianie, a także wisząc na specjalnych łańcuchach.

Promienniki emitują światło podczerwone, będąc bezpiecznym sposobem ogrzewania, bez ryzyka poparzenia się. Korzystając z takich ogrzewaczy, nie trzeba się martwić o to, czy w procesie ogrzewania będą powstawać spaliny. Tak właśnie jest wtedy, kiedy używane są ogrzewacze gazowe.

Trwałość promienników ciepła, wykorzystujących świetlówki podczerwone, liczna jest w tysiącach godzin. Większość dostępnych na rynku modeli, gwarantuje około 5000 godzin pracy bez usterki. Moce, w jakich są dostępne to od 1500W do nawet 3200W. Jedno urządzenie jest w stanie ogrzać pomieszczenie o powierzchni od 4 do nawet 8 mkw, przy maksymalnej mocy. Ceny promienników rozpoczynają się od 600 złotych na urządzenia o najmniejszej mocy, aż do 3000 złotych za urządzenia o dużej wydajności grzewczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *