Sufit podwieszany w łazience – wady i zalety

Zanim zainteresujemy się podwieszanym sufitem warto byłoby znać wszystkie za i przeciw. Trzeba dowiedzieć się czy do naszej łazienki taki sufit pasuje i czy optycznie całe pomieszczenie się nie zmniejszy? Płyty karton-gips dają możliwość dowolnej aranżacji sufitu.  Takie rozwiązanie nie tylko pozwala na zmniejszenie łazienki, ale jeśli znamy się na trickach to można łazienkę w ten sposób powiększyć.  Wystarczy tutaj zastosować odpowiedniej wielkości szczeliny w połączeniu z dobrze dobranym kolorem i już jest z tego niesamowity efekt.

Zalety podwieszanego sufitu

W łatwy sposób można będzie ukryć instalacje eklektyczną czy kominową, oraz wszystkie nierówności.  Zmienia się optyka całego pomieszczenia polepszając jego estetykę.  Można zamontować więcej punktów świetlnych i to w łatwiejszy sposób. Bardzo często montuje się w suficie podwieszanym oświetlenie LED. Pomieszczenie prezentuje się dzięki temu o wiele lepiej.  Sufit podwieszany bardzo dobrze działa, jako wyciszenie pomieszczenia.  W starym budownictwie można dzięki sufitowi uzyskać bardzo duże oszczędności z ogrzewaniem. Sufit jest dobrze wyizolowany i przez to o wiele bardziej praktyczny.

Wady podwieszanego sufitu

W łazience jest wilgoć, a zatem trzeba pamiętać o zastosowaniu odpowiednich odpowiedniego rodzaju płyt.  Przed zamontowanie sufitu warto zrobić sobie wizualizacje komputerową i wtedy dowiemy się czy uzyskamy efekt powiększenia pomieszczenia.  Do położenia płyt potrzebny jest specjalista z bardzo dużym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *