Szklane przedmioty w łazienkach publicznych

Szkło przy wszystkich swoich walorach estetycznych i użytkowych, może również stanowić spore niebezpieczeństwo, kiedy zostanie rozbite na mniejsze kawałki. I o ile w domach prywatnych i mieszkaniach mamy pełną swobodę wybierania takich dekoracji, jakie nam odpowiadają, o tyle w łazienkach publicznych powinniśmy poświęcać nieco więcej uwagi temu, jaki rodzaj szkła wykorzystujemy do dekoracji i wyposażenia łazienki.

Lustra, przeszklenia, a w końcu szklane dekoracje umieszczone na półkach i ściankach działowych. To wszystko ładnie wygląda, ale aby było bezpieczne w użytkowaniu, powinno zostać wykonane ze szkła hartowanego lub klejonego. W przypadku celowego lub przypadkowego zniszczenia takiego elementu, powinien on się rozpaść na małe kawałki szkła, nie posiadające ostrych krawędzi, które nie mogą wyrządzić krzywdy użytkownikom łazienki.

Dotyczy to przede wszystkim luster. Dla zachowania jeszcze większego bezpieczeństwa, lustra powinny być klejone do ściany i wpuszczane w jej powierzchnię, równo z jej licem. Dużą popularnością cieszą się również lustra wykonane z tworzyw sztucznych wysokiej jakości. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie posiadają bardzo twardą, nie rysującą się powierzchnię, łatwą do utrzymania idealnej czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *