Umywalka do łazienki

Trudno sobie wyobrazić łazienkę bez umywalki. Jednak jej wybór nie jest tak prosty, jak może się wydawać. W sprzedaży występuje wiele rodzajów umywalek. Postaramy się opisać każdy z nich.

Umywalka na postumencie.

W rzeczywistości jest to klasyczna umywalka przymocowana do ściany. Postument jest ceramiczną maskownicą, skrywająca odpływ i syfon. Mocowany do podłogi na wkrętach, a do umywalki przy pomocy silikonu. Takie umywalki coraz rzadziej są jednak wybierane.

Umywalki na blacie

Są to nowoczesne umywalki, najczęściej w kształcie okrągłej misy, nakładane na blat. Prezentują się stylowo, przez co są chętnie wykorzystywane w reprezentacyjnych łazienkach. W warunkach domowych spotykane rzadziej, głównie ze względu na wysoką cenę i zabieranie dużej ilości miejsca.

Umywalki z szafką

To właśnie takie umywalki najczęściej spotykamy w dzisiejszych łazienkach. Występują w komplecie z szafka. Szafka posiada specjalnie wyprofilowane wycięcie, na które umywalka jest nakładana. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie. Dodatkowo, optymalnie zostaje wykorzystana przestrzeń pod umywalka, którą można zagospodarować systemem szafek i szuflad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *