Wybór drzwi do łazienki publicznej

Jednym z ważniejszych elementów w łazience są drzwi. Jakie one powinny być, aby pomieszczenie było wygodne i bezpieczne w korzystaniu? Przedstawiamy najważniejsze wytyczne, których należy przestrzegać, by nasza łazienka taka właśnie się stała.

Pochwyt zamiast klamki

Utrzymanie higieny przy wychodzeniu z łazienki jest bardzo ważne. Dotykanie klamki, w celu otwarcia drzwi z pewnością takie nie jest. Dlatego należy zastosować takie rozwiązanie, które pozwoli opuścić łazienkę bez dotykania klamki. Jak to zrobić? Na przykład wybierając drzwi z pochwytem, zamiast klamki lub gałki lub instalując samootwierane drzwi, wyposażone w fotokomórkę.

Okucia w dolnej części

Wiele osób otwiera drzwi nie dłonią, ale nogą. Dokładnie tak. Będąc świadomym zarazków na klamce, wolą otworzyć drzwi popychając je butem. To oczywiście nie jest zbyt zdrowe dla samych drzwi. Chyba że w dolnej części zostanie umieszczone wzmocnienie z blachy. Coraz więcej producentów wyposaża w nią swoje drzwi, przeznaczone do łazienek publicznych. Rozwiązanie to okazuje się nie tylko praktyczne, ale również bardzo wygodne.

Okienko

Okienko pełni funkcję dekoracyjną, ale również pozwala łatwiej kontrolować łazienkę. Badania potwierdziły, że w łazienkach, do których prowadzą drzwi z okienkami, znacznie rzadziej zdarzają się przypadki dewastacji mienia, a porządek jest utrzymywany przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *